Infrasauna

Infrasauna

Infrasauna je vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášejí vysokou teplotu v klasické sauně. Má výborné celkové léčebné účinky. Infračervený tepelný systém je již mnoho let využíván v medicíně. Záření nemá nic společného s UV zářením, nevyužívá okolní vzduch jako transportní médium. Infračervené paprsky, které zajišťují teplo, jsou neviditelné a ohřívají pouze tělo. Teplo vniká hluboko pod povrch pokožky (cca 4 cm) a tím nastartuje mnoho zdraví prospěšných procesů. Stimuluje svaly a orgány, následkem je silné pocení. Povzbuzuje krevní oběh a látkovou výměnu. Tím dochází k odbourávání tukových buněk, cholesterolu, jedovatých látek a těžkých kovů. Přirozeným zdravým pocením v infrasauně při teplotě 55°C (dá se nastavit teplota až 70°C) dochází k hloubkovému pročištění a není zatěžován organismus.

infrasauna 30 min 45 min
1 osoba 150,- Kč 180,- Kč
2 osoby 220,- Kč 250,- Kč

 

 

 

Infrasauna

Proč infrasauna?

  • zdravé a příjemné pocení při teplotě od 30-70°C
  • po saunování se cítíte nádherně osvěžení, omezuje stres a únavu, zlepšuje imunitní systém
  • příjemné sálavé teplo s velmi dobře snášenlivým vnitřním klimatem
  • ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad
  • snižuje svalové napětí
  • stimuluje krevní oběh, posiluje kardiovaskulární systém
  • působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže
  • vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 minut spálíte asi 600 cal, pomáhá v odstraňování celulitidy

Spalování kalorií, nadváha

Člověk v sauně spotřebuje 300 kca (běh na 3,5-5 km). Teplem trénovaný člověk může lehce vypotit 600 až 800 kcal bez žádných nežádoucích účinků. Zatímco pokles váhy způsobený ztrátou vody je lehce nahraditelný pitným režimem, spálené kalorie už do organismu dodány nebudou. Protože infračervený termální systém zvyšuje produkci potu 2 až 3krát oproti tradiční sauně.

Zdraví

Při této formě prohřívání se ohřívá nejen povrch těla, ale i hlouběji uložené tkáně a dochází k rychlejšímu prohřátí požadovaných částí těla než při klasickém saunování. Další výhodou je nižší okolní teplota vzduchu (cca 55°C) a tím je tato terapie zpřístupněna lidem, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využívat klasické sauny.

Toxické látky v těle

Dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v klasické sauně z 95–97% tvoří voda. V infrakabině pak jen 80–85%, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké jedy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5% škodlivin, kdežto v infrasauně 15%.